Home » Aktualności » Tajlandia – spotkanie z podróżnikiem

Archiwum

Tajlandia – spotkanie z podróżnikiem

15 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana  Macieja Krafa – reprezentanta grupy ‘”Trzask”, zrzeszającej ludzi, którzy  z zamiłowania są podróżnikami, spełniającymi się w wyprawach do różnych części świata.

Tym razem podróżnik „zabrał” nas w wirtualną podróż do Tajlandii. Bo kto nie chciałby zasmakować Raju? Zobaczyć wspaniałych, piaszczystych plaż, olbrzymich palm, kolorowych ryb, czy wiszących skał i przepięknych świątyń.

Przez godzinę nasz Gość opowiadał niezwykłą historię swojej podróży do tego wspaniałego miejsca na Ziemi, znajdującego się na Półwyspie Indochińskim. Dowiedzieliśmy się, jakie państwa półwyspu warto zwiedzić, a do których, ze względów bezpieczeństwa lepiej się nie wybierać.

Tak więc poznaliśmy zwyczaje i tradycje mieszkańców Tajlandii. Wysłuchaliśmy ciekawych historii dotyczących plemion zamieszkujących te tereny, np. kobiet „Żyraf” próbujących wydłużyć swoje szyje specjalnymi obręczami, ważącymi nawet do 14 kg. Podróżnik opowiedział nam również ciekawostki dotyczące zwierząt żyjących na tym obszarze, np. wszędobylskich małp, towarzyszących turystom i zabierających im części garderoby, czy słoni pełniących funkcję taksówek. Nasz Gość wspomniał również o tygrysach porozumiewających się ze sobą za pomocą „prychania”.  Dowiedzieliśmy się też, że z odchodów słoni można wyprodukować papier a owoc duriana wydziela tak ostrą, nieprzyjemną i trudną do usunięcia woń, że nie można go wnosić do tajskich hoteli, galerii, biur i na pokład samolotu.

Prezentacja była bardzo ciekawa, także ze względu na wyświetlane zdjęcia  i przywiezione pamiątki. Mogliśmy zobaczyć  azjatyckie ręcznie robione stroje, np. szatę panny młodej i kapelusz noszony przez najmądrzejszego człowieka plemienia.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści podróżnika, który bez problemu nawiązał z nimi kontakt i poprowadził w tę egzotyczną, barwną i niezapomnianą  podróż – za co korzystając z okazji serdecznie dziękujemy.

20180115_114034