Home » Pen Pal Project

Archiwum

Pen Pal Project

Projekt PenPalProject w Szkole Podstawowej w Zgłobniu!

 

Uczniowie klas 5,6 oraz 7 mają wyjątkowa okazję zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z Niemiec. Od początku grudnia 2017 wymieniają listy z uczniami Rueckert Gymnasium w Dusseldrofie (http://www.rueckert-gymnasium.de/) – międzynarodowej szkoły, do której uczęszczają dzieci z 74 krajów. Każdy uczeń naszej szkoły ma swojego”przyjaciela korespondencyjnego”, z którym wymienia listy napisane po angielsku – dzieci już sporo dowiedziały się o pochodzeniu, hobby i rodzinach swoich kolegów i koleżanek z Niemiec, Francji, Ukrainy, Turcji, Iranu, Albanii, Syrii, Rosji i wielu innych krajów. Zarówno nasi uczniowie, jak i uczniowie z Dusseldorfu z niecierpliwością czekają,a  także z przyjemnością odpisują na listy – to dla nich nie tylko lekcja angielskiego, ale także możliwość zaznajomienia się z innymi kulturami.

Życzymy ciekawej korespondencji i treningu językowego,  a także udanych znajomości, które będą trwały latami!

Poniżej uczniowie klasy 5 i 6 z Rueckert Gymnasium w Dusseldrofie, a także uczniowie naszej szkoły.

 

IMG_2304

20171221_074828

20171221_074811

20180103_104754

 

O listach naszych uczniów w Radio Rzeszów i ogólnopolskim Polskim Radio 24!

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na temat współpracy klas V, VI i VII z międzynarodową szkołą w Dusseldorfie.

Wysłuchaj audycji  (proszę kliknąć na ikonę głośnika nad zdjęciem)

20180112_101352

O naszym projekcie  w Wieściach Boguchwalskich i na oficjalnym serwisie gminy Boguchwała!

indeks

 

 

 

Zapraszamy do przeczytania o projekcie PenPalProject w Wieściach Boguchwalskich oraz na oficjalnym portalu naszej Gminy!

 

Link do strony w serwisie: KLIKNIJ

Link do Wieści Boguchwalskich: KLIKNIJ

WB201801

 

Prace plastyczne klasy V na temat ich przyjaciół korespondencyjnych!

 

Uczniowie klasy V na zakończenie roku szkolnego wykonali piękne prace plastyczne związane z ich Pen Pal’ami. W wielkich kopertach dzieci opisały swoich kolegów i koleżanki – możemy się z nich dowiedzieć informacji  na temat ich pochodzenia,hobby,ulubionego koloru, sportu a także wielu innych ciekawych rzeczy.

 

20180529_122703

Nauka czytania oraz słuchania ze zrozumieniem –  uczniowie klasy VI o swoich kolegach korespondencyjnych!

 

Pisanie listów po angielsku to trening językowy, pozwalający na kształtowanie umiejętności pisania, a także czytania ze zrozumieniem. Podczas trwania projektu uczniowie zapoznali się z formą listu nieformalnego, ze słownictwem i zwrotami potrzebnymi do jego napisania,  a także dbali o gramatykę.  W listach opisywali bieżące wydarzenia ze swojego życia, jak również opisywali święta czy swoje plany wakacyjne.

Uczniowie klasy VI na podsumowanie projektu mieli na zadanie napisać krótki tekst o swoim przyjacielu korespondencyjnym, a następnie przygotować do niego pytania. Uczniowie odczytywali teksty przed klasą po czym zadawali pytania. Był to świetne ćwiczenie w czytaniu głośnym, słuchaniu ze zrozumieniem, gramatycznym formułowaniu odpowiedzi, a także możliwość podzielenia się z innymi ciekawostkami na temat ich przyjaciół korespondencyjnych.

 

 

20180529_123825

20180529_124123

20180529_124013

 

Prezentacje na temat krajów pochodzenia przyjaciół korespondencyjnych!

 

Na zakończenie roku szkolnego, uczniowie klasy VII przygotowali ciekawe prezentacje na temat krajów pochodzenia swoich Pen Pals. Mimo, że uczniowie Ci uczą się  w Ruckert Gymnasium, to większość z nich pochodzi z innych niż Niemcy krajów. I tak, mamy wśród nich obywateli Turcji, Francji, Iranu. Afganistanu, Francji, Indii, Ukrainy i wielu innych krajów. Dzieci w listach opisywały kraje swojego pochodzenia, a nasi uczniowie podzielili się z nimi informacjami na temat Polski. Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotować prezentacje na temat krajów pochodzenia swoich kolegów. Poniżej niektóre slajdy z prezentacji:

 

Slajd3 Slajd4 Slajd6 Slajd7 Slajd2 Slajd3 Slajd1 Slajd3 Slajd4 Slajd7 Slajd8 Slajd9 Slajd12 Slajd13 Slajd2 Slajd3 Slajd5