Home » Aktualności » Pasowanie na ucznia

Archiwum

Pasowanie na ucznia

    Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem i ogromnym zainteresowaniem przekracza próg szkolny. Wielkim przeżyciem jest pierwsza wielka uroczystość PASOWANIE NA UCZNIA. Jest ona na stałe wpisana do kalendarza imprez w naszej szkole. Poprzedza ją okres wielu tygodni przygotowań. W tym czasie dzieci, powoli wdrażając się w społeczność uczniowską, zapoznają się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznają najbliższe otoczenie, szkołę i kolegów

 

    3 października 2017 r dwunastu pierwszoklasistów z dłońmi położonymi na sercu powtarzało słowa przysięgi, a następnie zostało pasowanych przez pana Dyrektora na uczniów naszej szkoły. Impreza miała formę zabawową. Prowadzili ją starsi już koledzy z klasy 4. Uczniowie mieli wykazać się określonymi umiejętnościami. Brali udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Na zakończenie wszyscy byli zgodni co do tego, że dzieci dzielnie pokonały wszystkie przeszkody i udowodniły, że pilnie pracowały przez cały miesiąc.

Uczniowie z klasy  2 powitali w murach szkoły pełnoprawnych członków rodziny uczniowskiej i wręczyli im drobne upominki. Bank Spółdzielczy w Niechobrzu ufundował dzieciom książeczki SKO z 10-złotowym wkładem. Po części oficjalnej rodzice zaprosili uczniów na wspólny poczęstunek.

Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Była ona wzruszającym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

DSC_0949

DSC_0939