Home » Aktualności » Odpust w parafii – organizacja dnia w szkole

Archiwum

Odpust w parafii – organizacja dnia w szkole

StAndreasŚwięty Andrzeju Apostole,

Ucz nas być odważnymi świadkami Jezusa

W Kościele i w szkole.

Tyś sam kiedyś wybrany

Do grona Dwunastu –

Wskazuj, jak żyć dzisiaj mamy

W wieku lat kilku – kilkunastu…

 

Na dzień 30 listopada 2017 r. (tj. czwartek) w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Zgłobniu przypada odpust parafialny. W naszej szkole, która znajduje się na terenie tej parafii, dzień ten będzie jednym z trzech dni rekolekcji szkolnych.

Porządek organizacji zajęć jest następujący:

  1. Uczniowie przychodzą do szkoły i uczą się zgodnie z planem na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych do godz. 10.20. Rano będą również odbywać się zajęcia świetlicowe (bez zmian).
  2. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli udadzą się do kościoła parafialnego na uroczystą sumę, która rozpocznie się o godz. 11.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Batory, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie.
  3. Po Mszy św. uczniowie udadzą się do swoich domów.
  4. W szkole będzie zorganizowana opieka dla uczniów, którzy będą chcieli z niej skorzystać. Będzie również czynna świetlica szkolna. Uczniowie ci wracają z powrotem do szkoły pod opieką nauczycieli. Prosimy, aby Rodzice przekazywali informacje Paniom Wychowawczyniom nt. dalszego pobytu dziecka w szkole w dniu odpustu w godzinach popołudniowych.