Home » Aktualności » ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

Archiwum

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

22 listopada dzięki uprzejmości mamy Marianki , Pani Karoliny Duży – ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy, zostały przeprowadzone dla pierwszaków zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom.

Podczas spotkania dzieci mogły poczuć się,  jak mali ratownicy.  Przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyły się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej. Wykorzystując fantomy dzieci uczyły się jak pomóc rannemu który nie oddycha, ćwiczyły uciski ratownicze. Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i dokonać 30 ucisków klatki piersiowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia z użyciem defibrylatora. Pan ratownik pokazał też dzieciom, co powinno znajdować się w apteczce pierwszej pomocy.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie chętnie wzięli w nich udział. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Dziękujemy mamie Marianki za przeprowadzone zajęcia i poświęcony nam czas.

DSC04271

DSC04269

DSC04265

DSC04273

DSC04275

DSC04276