Home » Aktualności » Zgłobieńskie Święto Szkoły

Archiwum

Zgłobieńskie Święto Szkoły

Nasz szkolny festyn rodzinny to coroczna okazja do wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W niedzielę 14 czerwca o godz. 16.00 przy pięknej, słonecznej pogodzie, otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły- mgr Bartłomiej Wisz, który przywitał przybyłych Gości i życzył wszystkim miłej zabawy.

Dla tych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić naszą szkołę, przygotowano szereg atrakcji. Najpierw wystąpiły przedszkolaki z uroczym programem artystycznym. Następnie oklaskiwano młodych aktorów w przedstawieniu teatralnym pt.” Brzydkie kaczątko”. Później dzieci z klasy „0” zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w pięknych tańcach ludowych.
Występy uświetniła wizyta gościa specjalnego – Pana Jana Falandysa – olimpijczyka z Moskwy ( 1980 ) wielokrotnego mistrza Polski i wicemistrza Europy w zapasach stylu wolnego. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o wielokrotnych sukcesach wybitnego sportowca.
Na scenie wystąpili także uczniowie z klas starszych w przedstawieniu ekologicznym „Ziemia nasz dom” oraz w karaoke anglojęzycznym.
Jak co roku gwoździem programu okazało się współzawodnictwo sportowe na wesoło dla rodziców i nauczycieli. Wielki aplauz i uznanie otrzymali nauczyciele, ale niestety nie wystarczyło to, aby pokonać przeciwników. Tak więc zwycięstwo i puchar tym razem wywalczyli ojcowie !
Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.
W czasie festynu można było pomalować twarz, poskakać na trampolinie, pozjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni, czy kupić watę cukrową. Podziwialiśmy także występ zespołu „Jubilatki” i wieczorne pokazy drużyny strażackiej. Jak co roku na naszym wielogodzinnym festynie nie zabrakło atrakcji dla smakoszy . W ofercie bufetu przygotowanego przez Radę Rodziców znalazły się: kiełbaski z rożna, zupa gulaszowa, kompot „domowej roboty”.
Warto zaznaczyć, że przygotowanie Festynu wymagało sporego wysiłku, zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak i uczniów. Wysiłek ten przyniósł jednak fantastyczne rezultaty – bo o zabawę oraz integrację chodzi przede wszystkim!

Gorąco dziękujemy Wszystkim Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Festynu. Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie hojność i szczodrość Firm oraz Instytucji :
1. Pan Marcin Gawron – sklep odzieżowo obuwniczy w Zgłobniu
2. Delikatesy :”Centrum” w Zgłobniu
3. Firma : „Kora” Zgłobień – Pan Mariusz Grela
4. Agencja Reklamowa : „Horyzont” Rzeszów
5. Firma SMAK-EKO GÓRNO
6. Firma Asseco Poland Rzeszów
7. Salon samochodowy „Renault – Zodiac” Pan Witold Gut
8. Firma meblarska „BRYD” – producent mebli
9. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie – departament sportu Pan Marek Grzesik

Specjalne podziękowania dla Urzędu Gminy w Boguchwale za przekazanie „słodkich” upominków dla dzieci . Gorąco dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji „Zgłobieńskiego Święta Szkoły” , pani Przewodniczącej Jadwidze Kocoń oraz Rodzicom maluchów z Punktu Przedszkolnego a także pani Annie Smyżeń za przepiękne dekoracje.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy, oraz tym, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę. Do zobaczenia w przyszłym roku!