Home » Aktualności » Wycieczka do teatru i muzeum

Archiwum

Wycieczka do teatru i muzeum

25 lutego 2014 roku wybraliśmy  się z czterdziestoosobową grupą uczniów z klas I, II i IV na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw  w Wojewódzkim Domu Kultury  obejrzeliśmy sztukę  pt. „ Zaczarowany ołówek”.  Był to spektakl poświęcony promocji zdrowego stylu życia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Przedstawienie trwało 1,5 godziny lecz żywa, pełna zabawnych scen akcja, piękne kostiumy  i świetna gra aktorska spowodowały, że nikt się nie nudził a wręcz przeciwnie – widownia reagowała śmiechem i gromkimi brawami.

Następnym etapem wycieczki było Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Jedno z najważniejszych placówek muzealnych w województwie podkarpackim. Uczestniczyliśmy  tam w lekcjach muzealnych „Homo zawsze sapiens. Życie człowieka w epoce kamienia” – klasa I i II i  „ Stary dokument” – klasa IV oraz obejrzeliśmy  szereg aktualnych wystaw.

W międzyczasie  spacerowaliśmy  po „ Ogrodach bernardyńskich” i podziwialiśmy  pomniki Leopolda  Lisa – Kuli oraz Tadeusza Nalepy. Po dniu pełnym wrażeń, z nowymi wiadomościami i doświadczeniami udaliśmy się w drogę powrotną do Zgłobnia, gdzie czekali na wszystkich podróżników rodzice.