Home » Aktualności » IV GMINNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ JUŻ ZA NAMI!

Archiwum

IV GMINNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ JUŻ ZA NAMI!

Dnia 15.05.2014 r. Szkoła Podstawowa w Zgłobniu była już po raz czwarty gospdarzem Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt.”Europa bez tajemnic”. Jest to dla nas, Europejczyków, szczególna data, gdyż w tym roku świętujemy dziesiątą rocznicę wstąpienia Polski do UE.W zmaganiach konkursowych brało udział siedem drużyn w składzie:

SP w Mogielnicy, Kajetan Ożóg, Dominik Janda (opiekun p. Łukasz Gajdek)

SP w Boguchwale, Paulina Pasierb, Aleksandra Janusz (opiekun p. Lidia Tańczowska-Majchrowicz)

SP nr 1 w Niechobrzu, Karolina Michalik, Karolina Zaręba (opiekun p. Katarzyna Rozborska-Worek)

SP w Zarzeczu, Gabriela Mac, Jakub Raczak (opiekun p. Anna Bęben)

SP w Woli Zgłobieńskiej, Magdalena Nieroda, Nikola Gubernat (opiekun p. Anna Lewczak)

SP w Nosówce, Jakub Rogala, Hubert Sajdak (opiekun p. Małgorzata Król)

SP w Zgłobniu, Karolina Kula, Kamila Pisarek (opiekun p. Krystyna Miłek)

Uczniowie zmagali się z ośmioma konkurencjami dot. Unii Europejskiej. Odpowiadali m.in. na pytania językowe, kulinarne, historyczne. Musieli wykazać się także znajomością flag i stolic europejskich oraz znanych budowli. Na sam koniec każda z drużyn zapraszała do odwiedzenia wybranego przez siebie kraju UE. Formy tej prezentacji były bardzo różne : piosenka, wiersz, utwór muzyczny grany na gitarze, prezentacja multimedialna, plakat, prezentacja strojów danego kraju itd. Wszystkie one bardzo się podobały publiczności, a przede wszystkim naszemu szanownemu JURY, które hojnie rozdawało punkty. Jury na konkursie to: p. Anna Beben, p. Anna Lewczak oraz p. Łukasz Gajdek.

Nie zabrakło także innych emocji podczas dzisiejszego spotkania. Zespół Keraan już po raz kolejny uświetnił konkurs swoim wspaniałym występem i wykonał cztery tańce irlandzkie zaaranżowane w nowoczesnej odsłonie.

Zmagania konkursowe zakończyły się następującymi wynikami:

I MIEJSCE Sp w Zgłobniu

II MIEJSCE Sp w Mogielnicy

III MIEJSCE Sp w Woli Zgłobieńskiej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na sam koniec Pan Dyrektor Bartłomiej Wisz podziękował zaproszonym gościom, uczestnikom, opiekunom oraz osobom odpowiedzialnym za przygotowanie oraz przeprowadzenie konkursu. W tym roku były to : p. Barbara Lis, p. Krystyna Miłek, p. Agata Świder, p. Bogumiła Dąbrowska oraz p. Renata Wójcik

Cieszymy się, że konkurs EUROPA BEZ TAJEMNIC cieszy się tak dużą popularnością w gminie i zapraszamy na konkursowe zmagania już za rok!