Home » Aktualności » Andrzejki 2014

Archiwum

Andrzejki 2014

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w szkole.  W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klas 0-3.

W czwartek 27 listopada w szkole zorganizowano tradycyjne andrzejki.
Na uroczystości pojawili się rodzice przygotowując dla swoich pociech słodki poczęstunek oraz Andrzejkowe Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

W tym samym dniu uczniowie klas 4-6, pod opieką  p. Bożeny Drozdowskiej –Wnęk, p. Zofii Byjoś  i  p. Krystyny  Miłek uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej.  Dekorację sali  przygotowały uczennice kl.6, natomiast oprawą muzyczną zajęli się chłopcy kl.5. Podczas zabawy uczniom nie brakowało sił ani dobrego humoru.  Wróżkom z klas 6 należą się podziękowania za  udział w „czarującej” imprezie.

za

zab

zaba