Home » Aktualności » Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu

Archiwum

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu

W dniu 29 stycznia 2018 roku  w  Szkole Podstawowej im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Zgłobniu odbył się Gminny Turniej Szachowy.

26 uczestników ze  szkół terenu gminy Boguchwała – Zgłobnia, Woli Zgłobieńskiej, Nosówki, Racławówki, Boguchwały oraz Niechobrza – w dwóch kategoriach wiekowych, walczyło
o  Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu.

Podczas gry można było zaobserwować zarówno pełne skupienie i koncentrację uczestników
jak i radość po wygranych pojedynkach.

Po kilku godzinach żmudnej gry wyłoniono zwycięzców.

Wśród uczniów klas I – III pierwsze miejsce  zajął Maksymilian Szura – uczeń reprezentujący Szkołę Podstawową w  Racławówce.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Daniel Młynarski ze Szkoły Podstawowej w Nosówce
oraz Karol Stachowicz reprezentujący  SP w Zgłobniu.

Wśród uczniów klas IV – VII pierwsze miejsce  zajęła uczennica  Liliana Krzanowska – mieszkanka Nosówki. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Sławomir Zdunek oraz Oliwier Angerman  – reprezentujący Szkołę Podstawową Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Boguchwale.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia szachowy-  Pan Mateusz Leśniak.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Sportowo – Turystycznemu „Lubcza” za ufundowanie pucharów dla zwycięzców oraz Akademii Umysłu „ Wesoła Szachownica”  za okazaną pomoc podczas przeprowadzenia turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów.