Home » Aktualności » Zaproszenie na Gminne Obchody 1050-lecia Chrztu Polski

Archiwum

Zaproszenie na Gminne Obchody 1050-lecia Chrztu Polski

Kościół przyniósł Polsce Chrystusa – to znaczy klucz do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest Człowiek” – św. Jan Paweł II, 2 VII 1979 r.

Drodzy Mieszkańcy i Mieszkanki Boguchwały

Proboszcz parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Boguchwale, Burmistrz Boguchwały, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale mają zaszczyt zaprosić na Gminne Obchody 1050-lecia Chrztu Polski pt. „Z ciemności do światła. Z pogaństwa do chrześcijaństwa”, które odbędą się w sobotę 23 kwietnia 2016 roku.

Obchody odbywają się w plenerze. Rozpoczęcie na Rynku Miejskim w Boguchwale o godz. 18:00, zakończenie w kościele o godz. 19:15.

W programie rekonstrukcja historyczna przygotowana przez Drużynę Grodu Horodna, Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, Pracownię Warsztatów Edukacyjnych Figaro, Drużynę Skautów z Boguchwały, Straż Pożarną z Boguchwały, chór Deo Gloria, uczniów, w tym także: pokaz ognia i przemarsz z orszakiem Dobrawy i Mieszka. Wcześniej, od 17:00 można usiąść w Klimatycznej Kawiarni Społecznej i w przyjemnej atmosferze obserwować przygotowania do rekonstrukcji.

W imieniu organizatorów, z wyrazami należnego szacunku,

Ewelina Jurasz dyrektor MCK w Boguchwale

PLAKAT 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI