Home » Aktualności » Wycieczka do Zakopanego

Archiwum

Wycieczka do Zakopanego

Dnia 7 i 8 maja klasa VI wraz z uczniami klas VI ze Szkoły Podstawowej nr.1 i nr. 2  w Niechobrzu wyjechała na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia byliśmy na Wielkiej Krokwi, później przeszliśmy Krupówkami do Muzeum Tatrzańskiego. Kolejną atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę. Na górnej polanie  podziwialiśmy  przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego oraz zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni grawitacyjno-wózkowej, której długość wynosi ok. 750m. Przeszliśmy do Butorowego Wierchu i kolejką krzesełkową zjechaliśmy w dół gdzie czekał na nas autokar. Zakwaterowanie i obiad mieliśmy w Cyrhli w „Willi u Heliosa”.

Drugiego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Morskiego Oka. Droga nad jezioro jest dość męcząca- 9 kilometrów. Gdy dotarliśmy na miejsce wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto się natrudzić aby zobaczyć największe i najpiękniejsze jezioro Tatr. Mimo, że była piękna pogoda jezioro było jeszcze zamarznięte i wokół bardzo dużo śniegu.

 Podczas tej wycieczki można się było wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznać  uroki Tatr, Zakopanego, a  dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

z

z1

z2

z3