Home » Aktualności » Wesołe święto szkoły

Archiwum

Wesołe święto szkoły

Tradycją stało się, że czerwiec to miesiąc, w którym nasza placówka organizuje Zgłobieńkie Święto Szkoły. W tym roku ta wesoła uroczystość miała miejsce 8 czerwca w letnią, słoneczną niedzielę. Dopisała nie tylko pogoda, ale także nastroje wszystkich gości, którzy zechcieli bawić się i uczestniczyć w tym święcie.Okazji do dobrej zabawy nie brakowało, bo organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Uczniowie naszej szkoły zajęli scenę, na której klasa I prezentowała inscenizację  znanego utworu  pt. „Słoń Trąbalski, a dzieci z zerówki zaskoczyły publiczność aż trzema tańcami. Przedstawiły „Trojkę”, „Taniec belgijski” i smakowicie zapowiadający się układ „Chocolate”.

Scena rozbrzmiewała także piosenkami w wykonaniu klas młodszych, które zaproponowały zebranym koncert pod hasłem „Śpiewaj z nami”. To nie był koniec rytmicznych melodii, ponieważ nasi uczniowie wystąpili także w Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej.

Na scenie pojawiły się również modelki w letnich kreacjach, a publiczność mogła wybrać swojego kandydata. Ostatecznie większością głosów wygrały dziewczęta  z klasy IV, które przygotowały własnoręcznie wykonane stroje hawajskie.

Oprócz wrażeń estetycznych zabranym towarzyszyły emocje konkursowe, ponieważ odbył się turniej wiedzowy „1 z 10” dla uczniów klas I – III, który wygrała Weronika Baran z klasy III. Dorośli mogli zaś wziąć udział w meczu piłki nożnej lub siatkowej.

Gościem specjalnym imprezy były siatkarki Developresu Rzeszów, które przekazały swoje pamiątkowe koszulki jako nagrody w konkursie. Zebrani mogli podczas całej imprezy skorzystać z małej gastronomii, ulepić wyjątkową pamiątkę z masy solnej pod okiem specjalisty lub wymalować fantazyjne tatuaże. Dzieci natomiast chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i trampolin.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i wielu zgromadzonym gościom impreza udała się znakomicie. Sponsorom dziękujemy i zapraszamy wszystkich za rok.