Home » 6-LATKI » Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”

Archiwum

Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”

Uczniowie klasy 0 rozpoczęli uczestnictwo w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”, realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi. Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną dzieci w wieku przedszkolnym oraz osób dorosłych, od których postawy najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych – rodziców dzieci oraz nauczycieli przedszkolnych. W ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Pani Renata Wójcik- wychowawca klasy 0, wzięła udział w szkoleniu, w trakcie, którego dowiedziała się jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.

„Dzieciństwo bez próchnicy” oferuje szereg korzyści zarówno dla dzieci i ich rodziców. Klasa 0 otrzymała atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciel zdobył wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą mu urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Z kolei rodzice i dzieci dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymali także materiały edukacyjne oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

zajaczek