Home » Aktualności » Piknik rodziny

Archiwum

Piknik rodziny

W dniu 4.06.2012r, na terenie parku przy Szkole Podstawowej w Zgłobniu, odbył się Piknik Rodzinny pn. „ Zgłobieńskie Święto Szkoły”. Piknik przygotowany był dla przedszkolaków, uczniów i ich rodziców oraz całej lokalnej społeczności Zgłobnia i okolic. Do zorganizowania i przeprowadzenia przedsięwzięcia włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Koordynatorem imprezy z ramienia dyrektora szkoły była p. Bożena Drozdowska – Wnęk. Ogromną rolę odegrali również członkowie Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców i rodzice uczniów, którzy aktywnie współpracowali przy przygotowaniach i przeprowadzeniu imprezy. Piknik rozpoczął się dokładnie o godzinie 16.00. Zgromadzonych mieszkańców Zgłobnia i okolic przywitał Dyrektor szkoły pan Bartłomiej Wisz.

Po powitaniu licznie zgromadzonych gości, w tym włodarzy naszej Gminy –p. Burmistrza Wiesława Dronki i zastępcy Burmistrza p. Piotra  Klimczaka – rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci przedszkolnych z Oddziału Przedszkolnego „ Smerfolandia”.

Następnie mogliśmy oglądać  występy wokalno – teatralno – muzyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Zgłobniu. Na scenie odbywały się: konkurs piosenki obcojęzycznej  „Singing In The Sun”, przedstawienie „ Na jagody” w wykonaniu dzieci z oddziału „0”, pokaz „ Mam talent”, występ pn. „ Śpiewać każdy może”.

Wiele działo się również poza sceną. Uczestnicy pikniku korzystali z licznych – przygotowanych przez organizatorów – atrakcji, np. młodsze dzieci, mogły obejrzeć „ Małe Miasteczko Ruchu Drogowego”, gdzie pod fachowym okiem przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Policji uczyły się, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w wielu konkursach artystycznych, np. „ W indiańskiej wiosce”, czy „ Dzieci z różnych stron świata” . Wśród  innych  atrakcji wymienić należy: grę „ Szczęściarz”, zabawy (całkowicie bezpłatne) na dmuchanej zjeżdżalni, kiełbaski z grilla . Ogromne emocje budziły rozgrywki sportowe w tym, mecz piłki nożnej : Tatusiowie – synowie oraz gra w piłkę siatkową : Mamusie – córki.

Imprezę poprowadził wodzirej p. Marek Grzesik, który zabawnymi komentarzami i znakomitą konferansjerką, bawił uczestników pikniku do godziny 20- tej.  Uczestnictwo w przedstawieniach, zwycięstwa w konkursach,  rozgrywkach i zawodach sportowych było premiowane nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez sponsorów imprezy. Szczególne podziękowania za życzliwość, wsparcie finansowe i pomoc w organizacji Pikniku kierujemy do następujących Osób , Instytucji oraz Firm :

1. Gmina Boguchwała

2. Firma Pana Roberta Koczynasza

3. Pan Marcin Gawron – sklep odzieżowy w Zgłobniu

4.   Pan Henryk Rzepka

5. Biuro Obrotu Nieruchomościami i Salon Optyczny „Kwaśniak” Rzeszów

6. Kino „Helios”

7. Urząd Marszałkowski – Rzeszów wydział promocji, kultury i sportu

8. Firma „Resgraph”

9. Firma „Biuro-Plus”

10. Lokalna Grupa Działania „Trygon”

11. Sklepik Szkolny