Home » Aktualności » Mikołajkowy seans filmowy

Archiwum

Mikołajkowy seans filmowy

 

7 grudnia br. w ramach mikołajkowych przyjemności klasy V, VI i VII udały się do kina Helios na niezwykły seans filmowy. Udało się im obejrzeć dwa filmy. Pierwszym z nich była „Przygoda Olafa”. To kontynuacja znanego hitu kinowego „Kraina Lodu”. Tym razem sympatyczny bałwanek Olaf szukał bożonarodzeniowych tradycji. Spotkało go przy tym sporo komicznych sytuacji, więc widzowie świetnie się bawili, towarzysząc mu w poszukiwaniach.

Drugim filmem była najnowsza produkcja Disney/Pixar pod tytułem „Coco”, która jest zabawnym, a jednocześnie mądrym filmem o uniwersalnych wartościach – rodzinie, miłości, marzeniach, o tym, co dobre i piękne. Zarówno dorośli jak i dzieci śledząc losy bohaterów tego filmu mieli okazję do wielu wzruszeń. Jego obejrzenie było dobrą zabawą,                                   a jednocześnie znakomitą okazją do porozmawiania o swoich przeżyciach, myślach                                 i uczuciach. Twórcy umieścili akcję w kolorowym świecie meksykańskiego folkloru, podczas Dia De los Muertos – meksykańskiego święta zmarłych niezwykłego dla polskich wyobrażeń i wpisanego na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. To także jest ważnym atutem tej produkcji pokazującym, jak ogólnoludzkie wartości są niezależne od odmienności kulturowych.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film, który był dla nich później tematem dyskusji i wymiany poglądów. Po emocjonującym seansie przewidziano coś dla ciała. Każdy mógł wybrać ulubioną przekąskę i posilić się przed powrotem do szkoły, gdzie wszyscy udali się w dobrym humorze.20171207_083826

coco-155051069-large