Home » Aktualności » „Każdy znaczek wspiera misje” – przyłącz się!

Archiwum

„Każdy znaczek wspiera misje” – przyłącz się!

„ZBIERAJ KOLOROWE

ZNACZKI POCZTOWE

PRZYNIEŚ JE DO SZKOŁY

I GOTOWE!”

Akcja ta zorganizowana przez Koło Wiedzy Religijnej (w którą włączyła się cała szkoła) polega na zbieraniu ostemplowanych znaczków pocztowych, które należy wyciąć z ok. półcentymetrowym marginesem. Prosimy nie odklejać znaczków z kopert i widokówek, (zajmują się już tym wolontariusze). Następnie znaczki przekazywane są Księżom Werbistom z Pieniężna, którzy odsprzedają je filatelistom, a fundusze uzyskane w ten sposób przekazują na cele misyjne – jako pomoc podopiecznym w różnych częściach świata.

Jako pierwsza włączyła się do akcji Marlena Chmiel, uczennica klasy IV. Przyniosła imponującą sumę ponad 700 egzemplarzy. Już wcześniej słyszała o celu takiej zbiórki jako sposobu pomocy innym.

W dobie rozwiniętej technologii informatycznej, Internetu, sms–ów, e–maili, itp., kiedy coraz mniej znaczków pocztowych dociera do naszych domów, każdy z nich ma ogromną wartość dla misji. Może niektórzy nawet nie zdawali sobie sprawy, że znaczek, który miał zostać wrzucony do kosza, może uczynić wiele dobra, oczywiście, jeżeli na to sami pozwolimy!

Znaczki pocztowe prosimy przynosić do Pań Wychowawczyń. Zbiórka trwa do końca maja 2018 r.

znaczki14