Home » Aktualności » Mali Eduogrodnicy

Archiwum

Mali Eduogrodnicy

Uczniowie klasy II bardzo lubią lekcje przyrody. W ramach projektu „EDUSCIENCE” założyli klasowy ogródek, w którym  jeszcze przed wakacjami posiali nasiona marchewki. Zebrali informacje na temat jej pochodzenia oraz właściwości odżywczych. We wrześniu przyszedł czas na zebranie plonów.

Wszystkie dzieci  oczekiwały dnia zbiorów. Cierpliwość się opłacała-marchewki okazały się bardzo dorodne. Chłopcy wykopywali warzywa, a dziewczynki pakowały je, aby zanieść do szkoły. Wszyscy stwierdzili, że dla takich pyszności warto się było  trudzić. Po powrocie dzieci  uczestniczyły  w transmisji video pt. ”Czy wszystkie warzywa i owoce są zdrowe?” prowadzoną przez p. Magdaleną Królik- dydaktyka Instytutu Geofizyki PAN w ramach projektu „EDUSCIENCE”.  Z audycji dowiedzieli się, co robić, by być zdrowym i odpornym na jesienne chłody. Wiedzą teraz, że należy odżywiać  się zdrowo, jeść dużo warzyw i owoców. Podsumowaniem tego wydarzenia było wykonanie prac plastycznych, tematycznie związane z transmisją i ułożenie hasła: KTO OWOCE I WARZYWA CHRUPIE-TEN JEST NAPRAWDĘ SUPER!!!

Następnie przyszedł czas na wykonanie i  degustację surówki ze świeżo wykopanej marchewki. Apetyt dzieciom dopisywał, bo surówka samodzielnie zrobiona jest przecież najlepsza!