Home » Aktualności » Festyn szkolny

Festyn szkolny

Tradycją naszej szkoły stała się cykliczna impreza, organizowana w formie pikniku rodzinnego, dla całej społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów. Wzorem lat poprzednich w dniu 12 czerwca br., na terenie parku przyszkolnego, odbyło się „Święto Szkoły’2016”. Otwarcia imprezy dokonał Pan Bartłomiej Wisz – dyrektor szkoły, który przywitał zebranych, przedstawił program i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Na wstępie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z klas I-III. Wykonany przez nie występ artystyczny, ujawnił duży potencjał naszych najmłodszych wychowanków. Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Zaprezentowane przez nich stroje, wykonane zostały z surowców wtórnych wg własnego pomysłu. Inwencja uczniów nagrodzona została gromkimi brawami uczestników pikniku. Równolegle odbywały się dwa konkursy plastyczny pn. „Letnie marzenia” oraz fotograficzny pt. „Festyn w obiektywie”.

W kolejnym występie zobaczyliśmy uczennice klasy VI, które zaprezentowały się w piosenkarskim repertuarze pn. „Coś dla ucha”. Następnie odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VI pt. „Wielka gra”, w którym wychowankowie mogli się wykazać  wiadomościami z różnych dziedzin nauki. Jednocześnie odbywał się pokaz umiejętności piłkarskich sekcji CWKS „Resovia”. Kolejnym punktem programu była prezentacja układów tanecznych, wykonana przez uczniów naszej szkoły oraz szkół sąsiednich z Nosówki, Racławówki i Woli Zgłobieńskiej. Występy przygotowała pani Karolina Majdan  – pracownik LOK  „ Wspólnota” w Zgłobniu.

Następnie odbył się przegląd piosenki anglojęzycznej pn. „Singing In the Sun”, uczniowie z klas starszych wykazali się nietuzinkowymi umiejętnościami wokalnymi i językowymi.

Wiele emocji dostarczyło współzawodnictwo sportowe rodziców i dzieci. W wesołej atmosferze odbyło się kilka konkurencji, których zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.  Następnie odbył się pokaz umiejętności ratowniczych w wykonaniu drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobniu.

W czasie imprezy przewidziano również szereg innych atrakcji, takich jak: dmuchana zjeżdżalnia, eurobungee, malowanie twarzy, kiermasz rękodzieła, symultana szachowa, pokazy z zakresu m.in. kryminalistyki, biologii, chemii w wykonaniu studentów w ramach programu „ Projektor-wolontariat studencki”.

Zwieńczeniem tego pięknego dnia był mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięli uczestnicy pikniku. W trakcie imprezy zawodnicy CWKS Resovia Rzeszów przekazali na ręce dyrektora szkoły koszulkę piłkarską z własnymi autografami oraz dwie piłki repliki EURO.. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, oferowano m.in.: frytki, lody włoskie, popcorn, wata cukrowa, kompot domowy. Najmłodsi bawili się na nadmuchiwanych zjeżdżalniach. Przez cały dzień dopisywała słoneczna pogoda.

Po wielu godzinach wspaniałej zabawy, dziękując uczestnikom, Radzie Rodziców i sponsorom Pan Bartłomiej Wisz – dyrektor szkoły, zakończył imprezę.