Home » Aktualności » VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu.

Archiwum

VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu.

W dniu 16 stycznia 2023 roku, po dwuletniej przerwie, odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu. W bieżącym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników. Do rywalizacji, w pierwszym dniu ferii, zgłosiło się 43 zawodników. Reprezentowali oni 9 szkół z terenu naszej gminy. Były to placówki z Nosówki, Woli Zgłobieńskiej, Racławówki, Niechobrza, Lutoryża, Kielanówki, Mogielnicy, Boguchwały oraz Zgłobnia.
Wszyscy zawodnicy w pełnym skupieniu i koncentracji rozgrywali swoje partie.
Na ich twarzach można było zauważyć skupienie w trudnych momentach rozgrywek, jak i radość z wygranej.
Po siedmiu zaciętych rundach udało się wyłonić zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.

Klasyfikacja wśród klas I – III wyglądała następująco:
I miejsce zajął Franciszek Czech reprezentant Szkoły Podstawowej w Racławówce, II miejsce – Franciszek Czekaj ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu, na trzecim miejscu uplasował się uczeń reprezentujący Szkołę Podstawową w Racławówce – Tomasz Lib.
Wśród uczniów klas IV – VIII najlepszym okazał się Mateusz Matłosz reprezentujący SST Lubczę, II miejsce zajęła Magdalena Kielar ze Szkoły Podstawowej w Zgłobniu, na III miejscu uplasował się Jakub Leszczyński ze Szkoły Podstawowej w Nosówce.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia szachowy-  Pan Mateusz Leśniak.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Sportowo – Turystycznemu „Lubcza” oraz Akademii Umysłu „ Wesoła Szachownica”  za okazaną pomoc podczas przeprowadzenia turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów.