Home » Aktualności » Zwycięstwo drużyny z kl. 6 w turnieju BRD

Archiwum

Zwycięstwo drużyny z kl. 6 w turnieju BRD

17 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Boguchwale, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym, w którym wystartowało 9 drużyn ze szkół podstawowych gminy Boguchwała. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: 1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, 2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, 3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, 4. popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Podczas Turnieju uczniowie rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru, składające się z 25 pytań. Drużyna uczniów kl. 6 z naszej szkoły pokonała wszystkich konkurentów i zajęła I miejsce  w eliminacjach gminnych. W skład zwycięskiej drużyny weszli uczniowie:

  1. Marek Ciebiera
  2. Karolina Kula
  3. Sebastian Olech
  4. Kamila Pisarek

Wskazani uczniowie pod opieką  Pani Bożeny  Drozdowskiej-Wnęk  przygotowywali się do teoretycznej części  do Turnieju. Zwycięzcom  gratulujemy!!!

 Drużyna z naszej szkoły będzie reprezentować  gminę Boguchwała w Eliminacjach Powiatowych BRD już w maju br.

 

3 2 1