Home » Aktualności » Zgłobieńskie Święto Szkoły

Archiwum

Zgłobieńskie Święto Szkoły

14 czerwca br. w ciepłe, niedzielne popołudnie nasza szkoła zaprosiła uczniów, ich rodziców oraz mieszkańców Zgłobnia na coroczne Zgłobieńskie Święto Szkoły. Impreza była wyjątkowo udana, bo obfitowała w liczne atrakcje przygotowane przez szkołę oraz jej  przyjaciół. Na scenie trwały popisy naszych uczniów, którzy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne oraz aktorskie. Jako pierwsi pokazali się uczniowie klasy IA z inscenizacją pt.” Jedz owoce i warzywa”. Barwne, owocowe stroje przyciągały wzrok widzów, a same występy aktorskie pierwszaków spotkały się z gromkimi brawami. Następnie na scenie pojawili się uczniowie najmłodszej klasy „0”, którzy pięknie zatańczyli trzy układy i przedstawili swoją interpretację utworu Jana Brzechwy pt. „Żuk”.

Po nich pojawiły się dzieci z klasy II z ciekawym układem tanecznym „Cukierki”. Rekwizyty tej grupy były naprawdę słodkie. Kolejnym punktem święta był występ uczniów klasy Ib, którzy wykonali widowiskowy taniec z chustami. Następnie na scenie powitaliśmy klasę III, która zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny. Po tej części rozpoczął się przegląd piosenki anglojęzycznej. Przygotowała go klasa IV, która pochwaliła się znajomością znanych piosenek w ich oryginalnym wykonaniu. Klasa VI zaś zaprezentowała na szkolnej scenie słodko brzmiący układ taneczny „Chocolate”.

Po występach uczniowskich nadszedł czas na profesjonalistów. Czas widzów umilił swoim barwnym występem znany i lubiany zespół ludowy „Jubilatki”. Następnie na scenie zrobiło się kolorowo i wesoło, bo kolejne tańce prezentowały grupy taneczne z Lokalnego Ośrodka Kultury w Zgłobniu. Młodzi tancerze pokazali układy ludowe, nowoczesne oraz kowbojskie. Wszystkim zebranym bardzo się podobały. Po emocjach tanecznych na scenie pojawiły się modelki w barwnych strojach ekologicznych. Pokaz mody był naprawdę udany. Suknie ślubne, koktajlowe i wizytowe oraz zupełnie zwariowane stroje sportowe wykonane były z surowców wtórnych. Kolekcję oceniało jury, które wytypowało zwycięzców.

Po zaskoczeniu występów scenicznych zaproszono chętnych do rozgrywek sportowych. Rozpoczął się mecz piłki nożnej – tatusiowie kontra synowie. Wygrali po ciężkim meczu ojcowie, ale dzieci pokazały swoją zręczność w kolejnych rozgrywkach piłki siatkowej, w którym odniosły zwycięstwo. Siatkarskie emocje udzieliły się zebranym  i zorganizowano kolejny mecz – strażacy kontra ojcowie, który znów wygrali ci drudzy.

To nie były jedyne atrakcje imprezy. Oprócz popisów na scenie uczestnicy święta mogli także spróbować swoich sił w grze w szachy z instruktorem, który rozgrywał jednocześnie kilka partii. Na stoisku Fundacji „Felineus” dzieci mogły uczestniczyć  w ciekawych warsztatach poświęconych zwierzętom, zwłaszcza kotom. Najmłodsi licznie korzystali także z dmuchanej zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko Leśnego Taboru, gdzie dzieci mogły skorzystać z jazdy konnej, rzucania do celu i paintballu. Dla spragnionych i zgłodniałych Rada Rodziców przygotowała małą gastronomię z pysznymi przekąskami.

Ogromne zaciekawienie wśród młodych uczestników święta wzbudził wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobniu, który można było dokładnie obejrzeć i usiąść za jego kierownicą. Atrakcją dla dzieci była także możliwość pomalowania twarzy i wybrania własnego wzoru. Nic dziwnego, że na buziach najmłodszych szybko pojawiły się sympatyczne zwierzaki, motylki i znane postacie z bajek.

Tegoroczne Zgłobieńskie Święto Szkoły można uznać za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i bawić się razem z nami. Szczególne podziękowania należą się także tym, którzy zechcieli wesprzeć nasze działania i pomogli nam przy organizacji imprezy Do zobaczenia za rok !

Dyrektor Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom oraz Radzie Rodziców za pomoc i organizację szkolnego święta .