Home » Aktualności » Wycieczka uczniów klas 4-6 do rezerwatu „ Wielki Las”

Archiwum

Wycieczka uczniów klas 4-6 do rezerwatu „ Wielki Las”

W dniu 15.12.2016r. uczniowie klas starszych naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce do rezerwatu „ Wielki Las” w Woli Zgłobieńskiej, realizowanej w ramach projektu pn. „Wędrówką życie jest zwierzęcia…” – edukacyjne aspekty ochrony korytarzy migracyjnych zwierząt. Po przyjeździe do lasu, zostaliśmy zaproszeni przez leśniczego pana Tomasza Oparowskiego do Domu Myśliwego, gdzie w dużej sali z kominkiem, ozdobionej trofeami myśliwskimi, wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji nt. życia zwierząt leśnych i ich zwyczajów. Po prelekcji leśniczy zadawał wiele pytań dotyczących ekosystemu lasu, na które w większości uczniowie znali odpowiedzi. Kolejnym punktem naszego wyjazdu było rozstrzygnięcie konkurs pod hasłem: „Niech zwierzęta znów powrócą by starych szukać dróg” na wykonanie budki lęgowej z drewna. Budki zostały wykonane przez uczniów kl.1-6 z przeznaczeniem do umieszczenia w rezerwacie ‘ Wielki las” w Woli Zgłobieńskiej. O wynikach konkursu, uczniowie dowiedzą się na najbliższym  apelu szkolnym, gdzie nastąpi też wręczenie nagród zwycięzcom. Następnie udaliśmy się na długą przechadzkę po lesie, w poszukiwaniu zwierząt i ich tropów. Mieliśmy okazję obserwować las w przepięknej zimowej scenerii. Każdy starał się zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Nasze oczekiwanie na spotkanie ze zwierzętami leśnymi szybko się spełniło. Niedaleko grupy uczniów przebiegła sarna, zostawiając świeży trop na śniegu.  W czasie spaceru, zauważyliśmy  również ślady wielu innych zwierząt. Leśniczy objaśniał uczniom, jak odróżniać je od siebie i jakie zwierzęta je zostawiły. Po godzinie marszu zmęczeni, ale w świetnych humorach, udaliśmy się w drogę powrotną, gdzie czekał na nas posiłek – pieczone kiełbaski z grilla. Dodatkowo uczniowie otrzymali słodycze, owoce i gorącą herbatę. Wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Korzystając z okazji pragniemy podziękować za pomoc w jej organizacji panu leśniczemu Tomaszowi Oparowskiemu i panu Ryszardowi Jaksanowi – członkowi Koła Łowieckiego „Rogacz” w Niechobrzu. Szkolnym organizatorem wyjazdu i opiekunem była p. B. Drozdowska-Wnęk. Opiekę nad uczniami sprawowały również: p. M. Fritz  i p. Z. Byjoś.

Środki finansowe na organizację wyjazdu pochodzą z  projektu ekologicznego, realizowanego przez naszą szkolę, pod patronatem Stowarzyszenia Pro Carpathia w Rzeszowie.

 

 

Środki finansowe na organizację wyjazdu pochodzą z  projektu ekologicznego, realizowanego przez naszą szkolę, pod patronatem Stowarzyszenia Pro Carpathia w Rzeszowie.