Home » Aktualności » Wycieczka do Pacanowa

Archiwum

Wycieczka do Pacanowa

Sezon wycieczkowy w naszej szkole rozpoczęli najmłodsi, tj. uczniowie klas I, II, III. 13 marca dzieci wraz z wychowawcami , udały się do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie, na wystawę „Bajkowy Świat”. Organizatorzy piszą o niej w następujący sposób:

„Wystawa „Bajkowy Świat” to wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca , pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajek a rzeczywistością są bajkowi przewodnicy”.

Ekspozycja została przygotowana tak, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię            i zaangażować dziecko aktywnie w proces zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Zarówno dzieci, jak i wychowawcy opuszczali wystawę, a właściwie „magiczny świat bajek” będąc pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli i przeżyli.

Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wrócili do oczekujących rodziców.