Home » Aktualności » Wycieczka do Energylandii

Archiwum

Wycieczka do Energylandii

Wycieczka do Parku Rozrywki w Energylandii- klasa czwarta, piąta, szósta i siódma.

W piątek,15 września klasy czwarta, piąta, szósta i siódma wraz z wychowawcami Krystyną Miłek, Zofią Byjoś, Bożeną Drozdowska-Wnęk i opiekunem panem Bogdanem Kaczorem udali się do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Strefa ekstremalna – to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.

Strefa ta cieszy się dużą popularnością – ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G! W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Mega Coaster Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Water Coaster Speed – światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów. Parametry Hyperiona to między innymi:

ponad 80-metrowy spadek
77 metrów wysokości
prędkość: 142 km/h
85 stopni nachylenia przy spadku
tunel po pierwszym spadku
oraz wiele innych…
Z kolei Water Coaster Speed to atrakcja zachwycająca przede wszystkim swoją potężną wysokością – ponad 60 metrów oraz prędkością osiąganą podczas fenomenalnego spadku w dół – 110 km/h!

Było mnóstwo wrażeń i adrenaliny, których młodzież zapewne tak szybko nie zapomni. Wszyscy z entuzjazmem dzielili się swoimi przeżyciami, co przyczyniło się do integracji grupy.