Home » Aktualności » Wizyta w dworku

Archiwum

Wizyta w dworku

W dniu 11.09.2012r. uczniowie klasy VI, pod opieką nauczycieli p. Bożeny Drozdowskiej Wnęk oraz p. Agaty Płazy, udali się do Stowarzyszenia Warsztatów Terapii Zajęciowej „ Sprawni Inaczej” w Zgłobniu, gdzie odbywały się II warsztaty plenerowe pn.„W krainie barwy i kształtu”.

Gości przywitała pani Anna Dębska -dyrektor ośrodka, która następnie zaprosiła uczniów i nauczycieli na poczęstunek. W trakcie wizyty, uczestnicy warsztatów plenerowych, wśród nich również nasi uczniowie, zostali zaangażowani w prace plastyczne oraz zajęli się lepieniem przedmiotów z gliny. Prace osób niepełnosprawnych wywarły na nas duże wrażenie. Były bardzo kolorowe, staranie wykonane i niezwykle oryginalne. Dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, było wykonanie z gliny dużej postaci anioła. Wizerunek anioła składał się z 20- stu małych elementów. Każdy element, był ozdobiony przez innego ucznia kl. VI i podpisany jego imieniem. Całość prezentowała się bardzo efektownie.

Po pracach twórczych, czekała na nas jeszcze jedna miła niespodzianka – wyśmienita pizza zamówiona przez gospodarzy. W doskonałych nastrojach pożegnaliśmy sympatycznych wychowanków ośrodka, panią dyrektor i wychowawców. W najbliższym czasie spodziewamy się odwiedzin osób niepełnosprawnych w naszej szkole, na co z niecierpliwością czekamy.