Home » Aktualności » Razem ustanawiamy światowy REKORD w udzielaniu pierwszej pomocy!

Archiwum

Razem ustanawiamy światowy REKORD w udzielaniu pierwszej pomocy!

16 października w samo południe uczniowie klasy III  pod kierunkiem p. Renaty Wójcik włączyli się w ustanawianie rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.  Akcję zorganizowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.  Mali ratownicy dołączyli do innych osób w Polsce i Europie , które w tym samym czasie również przeprowadzały resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. 

-Dzisiaj utrwaliliśmy sobie co robić będąc świadkiem wypadku, jak wezwać pomoc, co powiedzieć jak się komuś coś stanie- mówił Miłosz Michno z klasy III

– Staram się robić uciśnięcia  i wdechy najlepiej jak umiem, wiem jak się zachować kiedy ktoś potrzebuje pomocy- pani nas tego uczy i myślę, że dzięki temu później sobie poradzę – mówiła Kinga Kubacka.

-Przystąpiliśmy do tej akcji mając na uwadze świadomość tego, że z pierwszą pomocą trzeba zapoznawać dzieci już od najmłodszych lat. W naszej szkole staramy się to robić już od kilku lat biorąc udział w programie edukacyjnym  „Ratujemy i uczymy ratować”. Dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej –powiedziała nauczycielka.

Mamy nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że dzieci będą potrafiły sprawnie podjąć akcję ratunkową,  gdy ktoś w otoczeniu będzie potrzebował  pomocy.

Otrzymaliśmy podziękowania-„Jeszcze raz wielkie DZIĘKI i wielkie HURA dla Wszyskich!!!-Ekipa WOŚP”

Zapraszamy do obejrzenia filmu- zakładka Galeria-Filmy