Home » Aktualności » Radosne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Archiwum

Radosne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” – pod takim hasłem po raz kolejny uroczyście i radośnie obchodziliśmy 96 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszyscy uczniowie pod kierunkiem pani Bogumiły Dąbrowskiej, pani Krystyny Miłek i pani Barbary Łomnickiej realizowali z miesięcznym wyprzedzeniem mini – projekty. Zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu pod hasłem przewodnim tegorocznej imprezy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, pasją i pomysłem stworzyły bardzo oryginalne prace, które można podziwiać w naszej szkolnej galerii na górnym korytarzu szkolnym.

8 listopada 2014 r. już od wczesnych godzin porannych uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrani w odświętne stroje i własnoręcznie zrobione kotyliony podkreślali wyjątkowość tego dnia.

Zwieńczeniem naszych działań był uroczysty montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II, III, IV i VI. Przypomniano w nim najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny. Podsumowaniem zaś było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy plakat. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce – klasa III

II miejsce – klasa VI

III miejsce  – klasa Ia

Wyróżnienia: klasa II, klasa I b, klasa VI, klasa V.