Home » Aktualności » Przedstawienie w morałem

Archiwum

Przedstawienie w morałem

W czwartek 7 listopada br. odwiedził nas krakowski teatr „Kurtyna” , który zaprezentował na szkolnej scenie spektakl profilaktyczny. Fabuła całej historii i jej wątki w ciekawy sposób uświadomiły młodym odbiorcom problem przemocy domowej.

Historię  Marzeny – młodej dziewczyny z bogatej rodziny, którą niestety dotyka problem przemocy fizycznej i psychicznej, widzowie poznali z perspektywy szkolnej woźnej – pani Jadzi, która zna każdego ucznia w swojej szkole. Przeciwwagą dla Marzeny jest chłopiec z ubogiej rodziny, który  mimo braku modnych ubrań i zagranicznych wycieczek, czuje się szczęśliwy, bo może liczyć na najbliższych, którzy otaczają go ciepłem i miłością.

Nasi uczniowie z owacjami przyjęli kreacje bohaterów, w których wcielili się krakowscy aktorzy. Szczególnie ciepło przyjęli postać pani Jadzi, która prowadziła dialog z widownią. Problematyka podjęta przez prezentowany spektakl pozwoliła odbiorcom na chwilę refleksji i zaintrygowała do dalszych dyskusji. Z żalem i gromkimi brawami pożegnaliśmy sympatycznych aktorów, którzy na chwilę zabrali nas do innego – pełnego trudnych sytuacji świata.