Home » 6-LATKI » Przedstawienie teatralne dla dzieci z klasy 0 „Jedz owoce i warzywa – urodziny pani Marchewki”

Archiwum

Przedstawienie teatralne dla dzieci z klasy 0 „Jedz owoce i warzywa – urodziny pani Marchewki”

Owoce i warzywa pełnią ważną rolę w żywieniu człowieka. Są bardzo dobrym źródłem witamin i składników mineralnych oraz błonnika, czyli włókna pokarmowego, zapobiegają chorobom, wzmacniają odporność i sprzyjają zachowaniu młodości. Wiedzą o tym także dzieci z naszej szkoły, które z apetytem spożywają owoce i warzywa dostarczane do szkoły w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” realizowanego przez ARR.

Realizacji programu towarzyszą działania edukacyjne, które mają za zadanie ukształtowanie nawyków zdrowego odżywiania i poszerzenie wiedzy dzieci na temat owoców i warzyw. Klasa I A poznając zalety zdrowego odżywiania przygotowywała sałatki i szaszłyki owocowe a następnie chcąc podzielić się swoją wiedzą – przedstawienie prezentujące sylwetki warzyw i owoców oraz skutki nieprawidłowego, ubogiego w witaminy odżywiania. Dzieci z klasy 0 z zainteresowaniem wysłuchały owocowej prezentacji i dobrych rad Doktora Zdrówko, który na zakończenie poczęstował wszystkich zdrowymi i smacznymi mandarynkami.

Dziękujemy Rodzicom dzieci z klasy I – p. M. Janowskiej, p. L. Wawrzaszek i p. G. Czudec za pomoc i przygotowanie pięknych kostiumów i elementów dekoracji.