Home » Aktualności » Podsumowanie akcji: „Każdy znaczek wspiera misje”

Archiwum

Podsumowanie akcji: „Każdy znaczek wspiera misje”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się zbiórka ostemplowanych znaczków pocztowych. Uczniowie, począwszy od najmłodszych z klasy I, skrzętnie gromadzili i przynosili znaczki na cele charytatywne.

Akcja, zorganizowana przez Księży Werbistów z Pieniężna ma na celu pomoc podopiecznym w różnych częściach świata. Jednoczy ludzi wokół dobrej sprawy i przypomina o tym, że każdy może pomóc drugiemu człowiekowi, niezależnie od sytuacji finansowej i czasu. Wystarczą dobre chęci, rozpropagowanie idei zbiórki znaczków wśród rodziny  i znajomych by w ten sposób pomóc innym.

W czasie komisyjnego przeliczenia przez uczniów z klasy IV, należących do Koła Wiedzy Religijnej, okazało się, że zebraliśmy całkiem sporo – 3702 egzemplarzy, które przekazaliśmy Księżom Misjonarzom z miejscowości Pieniężno. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję bezinteresownej pomocy!

 

„Misyjny opatrunek”

Nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy szpitalom i ośrodkom zdrowia w ubogich krajach Afryki i Azji. Do pań Wychowawczyń uczniowie przynosili środki opatrunkowe: gazy, bandaże, plastry, rękawiczki lateksowe, które po zakończeniu akcji zostały komisyjnie zliczone przez uczniów należących do Koła Wiedzy Religijnej. Zebrano łącznie 126 opakowań, które z pewnością przydadzą się w krajach misyjnych; pozwoli to na niesienie pomocy misjonarzom w ich pracy, a chorym na pewno ulży w cierpieniu.

DSCN7950

DSCN8011

DSCN8015

DSCN8016

DSCN8018

DSCN8020

DSCN8022

DSCN8010