Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika

Archiwum

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika w Zgłobniu
W bibliotece w Zgłobniu odbyło się dziś uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez dziecko jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki ,wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczniów przez p. dyr.Annę Wolską i p. Paulinę Piechowicz. Dzieci zostały wprowadzone w tajemniczy i magiczny świat bajek.
Po pogadance na temat poszanowania książek, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, książkę ,zakładkę do książki i słodki upominek ufundowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale.

Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w bibliotece.