Home » Aktualności » Nauczyciele z SP w Zgłobniu Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu!

Archiwum

Nauczyciele z SP w Zgłobniu Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu!

Nauczyciele z SP w Zgłobniu Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Przedstaw własne scenariusze zajęć i pomysł na pomoc edukacyjną do nauki programowania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.
Miło nam poinformować, że dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu – Pani Bożena Drozdowska-Wnęk i Pani Sylwia Król znalazły się wśród pięciu Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu.
„Wszystkim Nauczycielom biorącym udział w konkursie bardzo serdecznie dziękuję za zgłoszenia. Gorąco gratulujemy, ponieważ wiemy jak wiele pracy Was to kosztowało. Nasza Komisja miała trudne zadanie z wyborem, ponieważ zarówno scenariusze lekcji jak i pomoce edukacyjne przez Was opracowane są naprawdę bardzo pomysłowe i bardzo profesjonalne. Z ogromna przyjemnością przedstawiamy zwycięzców…”, tymi słowami Fundacja Orange podsumowała wyniki Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Przedstaw własne scenariusze zajęć i pomysł na pomoc edukacyjną do nauki programowania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.
Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskich scenariuszy zajęć z nauki programowania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz na zaproponowaniu pomocy edukacyjnej do realizacji wyżej wymienionych scenariuszy.
Komisja Konkursowa, spośród zgłoszonych prac wybrała pięć najlepszych scenariuszy, kierując się następującymi kryteriami:
a. złożoność
b. oryginalność
c. kreatywność
d. możliwości konstrukcyjne zaproponowanych pomocy naukowych pod względem możliwości ich wykonania w pracowni FabLab powered by Orange
Organizator Konkursu przewidział również nagrody dla Laureatów Konkursu w postaci urządzenia Apple iPad 32GB Wi-Fi oraz możliwość stworzenia prototypu zgłoszonej pomocy edukacyjnej w pracowni FabLab powered by Orange w Warszawie. W tym celu dla Laureatów Konkursu zorganizowane zostaną 3-dniowe warsztaty z wykwalifikowanymi edukatorami, które odbędą się początkiem lutego 2019r.
Naszym Laureatom gratulujemy i czekamy na pomoce edukacyjne, które wykorzystamy w szkole do nauki programowania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Niżej podajemy link z informacją o wynikach Konkursu.
https://superkoderzy.pl/zwyciezcy-konkursu/

IMG_20181221_145451