Home » Aktualności » Nasza laureatka odebrała wyróżnienie

Archiwum

Nasza laureatka odebrała wyróżnienie

Jak już informowaliśmy uczennica klasy VI Bernadetta Jakubowska otrzymała zaszczytny tytuł Laureata XXIX Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej  – 2013 r.Bernadetta brała udział w kategorii – proza. Napisała interesujące opowiadanie pt. „Mój maraton” podejmujące temat pokonywania własnych trudności.


Konkurs istnieje od 1984 roku  jako przedsięwzięcie organizowane przez Gimnazjum nr 4 w Słupsku realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Słupsk i Powiatu Słupskiego oraz wielu sponsorów. Współorganizatorem przedsięwzięcia  jest Organizacja Soropotimst International Klub.  Jury przewodniczy znana i lubiana poetka Wanda Chotomska. Zasiadają w nim także  poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, poloniści oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pomorskiej w Słupsku. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 493 szkoły z całej Polski oraz 34 szkoły polonijne. Łącznie nadesłano 10835 zestawów literackich, które konkurowały o nagrody i wyróżnienia.Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2013 roku w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Nagrodzone prace   ( w tym Bernadetty ) znalazły się w książce pokonkursowej pt. „Poprowadź mnie przez zielone ogrody”, którą otrzymali wszyscy laureaci. Wanda Chotomska nazwała ten konkurs największą imprezą kulturalną poświęconą młodym talentom literackim i promującą dziecięcą twórczość.

A oto relacja naszej Laureatki :

„W dniu 20 maja bieżącego roku o godzinie 11.00 w filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Dzięki Pani od języka polskiego, która zgłosiła moją pracę ; „Mój Maraton” zostałam laureatką konkursu. Organizatorkami konkursu były Panie Jolanta Wiśniewska i Maria Pretyka-Małk. Około godziny 12 Panie Przewodniczące wręczyły wszystkim dyplomy i nagrody. Na uroczystości miała pojawić się Pani Wanda Chotomska – „przyjaciółka” dzieci i znana polska pisarka. Niestety była ciężko chora i nie mogła w niej uczestniczyć. Pomimo tego każdego z laureatów otrzymał wcześniej od Niej autograf na dyplomie. Po rozdaniu nagród zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Gdy już wszyscy się rozeszli poprosiłam Panie organizatorki o autografy dla nauczycieli, koleżanek i dla mnie. To były niezapomniane chwile w moim życiu ! Bardzo chciałabym zostać laureatką jeszcze raz – za rok.”