Home » Dla rodziców » Bezpłatna oferta leczenia uzdrowiskowego dla dzieci i młodzieży w Rymanowie Zdroju

Archiwum

Bezpłatna oferta leczenia uzdrowiskowego dla dzieci i młodzieży w Rymanowie Zdroju

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród rodziców, opiekunów dotyczącej możliwości bezpłatnego leczenia sanatoryjnego ich dzieci w Uzdrowisku Rymanów Zdrój – miejscowości o szczególnych walorach klimatycznych, gdzie jest bezpłatny dostęp do zabiegów leczniczych, specjalistycznej diagnostyki, całodobowej opieki medycznej.

Ponadto dzieci realizują tam obowiązek szkolny i mają zapewnioną opiekę pedagogiczną po zajęciach szkolnych również w okresie wakacji, ferii szkolnych, dniach wolnych od nauki. Bardzo ważny jest fakt, że pobyt – nocleg, wyżywienie, wszystkie zabiegi, jak również szkoła sanatoryjna itp. są zorganizowane w jednym budynku. Problem nieobecności w szkole z powodu choroby, poruszania się o kulach czy na wózku odpada.

Z naszych obserwacji wynika, że wielu rodziców i opiekunów nie wie co ma zrobić, aby dziecko mogło skorzystać z leczenia w sanatorium. Rodzice i opiekunowie  mają prawo żądać od lekarzy, aby ich dzieci, które często chorują np. na anginę, zapalenie ucha, oskrzeli, infekcje o podłożu alergicznym, zapalenie zatok, gardła, migdałków, na drogi moczowe, schorzenia reumatyczne, są po urazach ortopedycznych leczone były w uzdrowisku, niekiedy bezpośrednio po pobycie w szpitalu.

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, że taki pobyt w sanatorium dziecka jest również odciążeniem dla biedniejszej rodziny, na co powinni zwrócić uwagę Wasi pracownicy w rozmowach z rodzicami.

Załatwienie skierowania wcale nie jest skomplikowane. Wymaga to tylko dwóch wizyt u lekarza rodzinnego czy pediatry. A co najważniejsze:

Leczenie uzdrowiskowe dla dzieci i młodzieży

 w wieku od 3-18 roku życia jest bezpłatne,

refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Trzeba udać się do lekarza i poprosić o skierowanie dla dziecka do sanatorium w Rymanowie Zdroju. Lekarz wyśle dziecko na podstawowe badania krwi i moczu, potem wypełni wniosek.

Wypełniony formularz skierowania rodzice, czy opiekunowie  przesyłają do wojewódzkiego oddziału NFZ i czekają już tylko  na  potwierdzenie i wyznaczenie daty pobytu w sanatorium. Turnus trwa 27 dni.

W załączniku przesyłamy plakat reklamowy, z prośbą o rozwieszenie w Waszych biurach  oraz ulotki reklamowe do rozdania osobom zainteresowanym.

 

Z góry bardzo dziękujemy za zainteresowanie.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Śnieżek Dyrektor Zespołu Szkół w Rymanowie Zdroju

Kontakt:

Uzdrowisko Rymanów S.A. Biuro Obsługi Kuracjusza: 13 43 57 461,

www.uzdrowisko-rymanow.pl;

Szkoła sanatoryjna: 13 43 57 493, www.zss-rymanow.pl