Home » Aktualności » DZIEŃ PEŁEN EMOCJI

Archiwum

DZIEŃ PEŁEN EMOCJI

31 maja uczniowie klas I, IIa i IIb udali się na wycieczkę do portu lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Tam poznali historię oraz plan Międzynarodowego Portu Lotniczego, zwiedzili terminal i taras widokowy, podziwiali startujące oraz lądujące samoloty. Dzieci dowiedziały się także, co to jest „odprawa celna” i co się dzieje z bagażem każdego, kto udaje się w podniebną podróż. Wszyscy mieli okazję przejść taką kontrolę przed wejściem na płytę lotniska, gdzie z kolei odbyło się spotkanie z przedstawicielami Lotniskowej Straży Pożarnej. Każdy z ciekawością wysłuchał opowieści o pracy tej jednostki na lotnisku.

Największą jednak atrakcją było pożegnanie odlatujących do Gdańska piłkarzy reprezentacji Polski. Z naszymi uczniami rozmawiał Prezes PZPN Zbigniew Boniek. Poświęcił dzieciom dłuższą chwilę, dopytując się, z kim reprezentacja zagra pierwszy mecz. Oczywiście mali kibice byli niezawodni!

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Rzeszowskim Radiu. Pani redaktor, zaznajomiła uczniów ze specyfiką pracy radiowca oraz z niecodziennymi sprzętami znajdującymi się w radiu. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca realizatorów, kto siedzi za radiowym mikrofonem. Byli bardzo zainteresowani audycją „na żywo” w studiu Radia Rzeszów. Entuzjastycznie reagowali na to, co przekazywała im pani redaktor, a chcąc dowiedzieć się jak najwięcej zadawali pytania. Na koniec spotkała nas miła niespodzianka, uczniowie otrzymali drobne upominki z logo rozgłośni.

Do Zgłobnia uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.