Home » Aktualności » Bezpieczne i ciekawe ferie

Archiwum

Bezpieczne i ciekawe ferie

Ferie dobiegły końca. Aż żal było się z nimi rozstawać, tym bardziej, że oferta szkolna dla dzieci, które chciały uczęszczać na zajęcia, była bardzo interesująca.

Pierwszy tydzień ferii obfitował w różnorodne atrakcje. Poniedziałek przebiegał pod znakiem gier  językowych. Dzieci obejrzały także film pt. „Harry Potter” i wzięły udział w konkursie „Stop uzależnieniom”.Wtorek był dniem aktywności ruchowej – rozegrano turnieje gry w ringo, w unihokiej oraz mecz w piłkę nożną i konkursy sprawnościowe. Odbył się także konkurs plastyczny pod hasłem „Sylwetka sportowca w ruchu”.

Kolejny dzień był poświęcony umiejętnościom posługiwania się technologią komputerową. Dzieci wzięły udział w konkursie grafiki komputerowej „Zimowe zabawy”. Nie zabrakło także gier ruchowych. Obejrzano również film pt. „Pułapki umysłu„ oraz „Potwory i spółka”.

W czwartek uczestnicy zimowiska wyruszyli na wycieczkę po Zgłobniu  i utrwalali najciekawsze miejsca na zdjęciach. Następnie wykonywali prezentacje multimedialne dotyczące naszej miejscowości. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o Zgłobniu.

Ostatni dzień przebiegał pod znakiem zabaw umysłowych. Dzieci obejrzały projekcję filmu” Minionki rozrabiają”, a następnie wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym filmu. Później łamały sobie głowy wykonując krzyżówki  i rebusy oraz zadania ortograficzne i matematyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. We wszystkich wymienionych konkursach dzieci otrzymały nagrody  i drobne upominki. Ferie zakończyły się w miłej i sympatycznej atmosferze. Były czasem twórczego odpoczynku i kreatywnych zabaw.