Home » Aktualności » Aktywnie działamy

Archiwum

Aktywnie działamy

W dniu 24 maja Samorząd Uczniowski podsumował trwającą dwa tygodnie akcję „Pomóżmy hospicjum”. Była to reakcja na apel Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, które z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka prosiło o dary dla swoich podopiecznych.

Wszystkie chętne klasy włączyły się aktywnie w zbieranie artykułów spożywczych i kosmetycznych  oraz innych rzeczy, które potrzebne są dzieciom chorym. Hospicjum chce przygotować 155 paczek dla małych podopiecznych. To niemałe wyzwanie, zważając na to, że dzieci chore potrzebują specjalistycznych produktów pielęgnacyjnych – stąd na stronie organizatora akcji pojawiła się lista rzeczy, które są potrzebne.Nasi uczniowie wykazali niezwykłą wrażliwość na potrzeby chorych rówieśników i dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną liczbę prezentów.  Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Przypominamy także, że to nie jedyna akcja samorządu, który organizował w tym roku także zbiórkę prezentów dla parafialnego Caritas, II Szkolny Konkurs Ortograficzny,  oraz kontynuował akcję „Cała Polska czyta dzieciom i my też”.

pomoc Hospicjum
pomoc Hospicjum

pomoc