Home » Aktualności » Akcja ekologiczna „ I Ty posadź swoje drzewko”

Archiwum

Akcja ekologiczna „ I Ty posadź swoje drzewko”

W dniu 16.04.2014r. uczniowie kl.4 i kl. 5 pod opieką p. B. Drozdowskiej-Wnęk i p. Z. Byjoś wzięli udział w wyjeździe do lasu w Woli Zgłobieńskiej. Celem wyjazdu był udział w akcji  pn. „ I Ty posadź swoje drzewko” w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi. Po dotarciu do lasu, zostaliśmy zaproszeni przez pana Tomasza Oparowskiego – podleśniczego Leśnictwa Wola Zgłobieńska, do „Domu Myśliwego”, gdzie przy gorącej herbacie, w przytulnej sali wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii związanych z pracą leśnika.                            Pan Tomasz opowiadał rożne ciekawostki z życia zwierząt leśnych, wymieniał gatunki drzew, które występują w naszych lasach, przestrzegał przed kontaktem ze zwierzętami, które mogą roznosić groźną chorobę wściekliznę. Dowiedzieliśmy się, że takimi zwierzętami, mogą być nie tylko psy i lisy, lecz również wiewiórki a nawet nietoperze. W trakcie pogadanki, uczniowie zadawali wiele pytań, dotyczących zachowań zwierząt leśnych i ich zwyczajów a pan Tomasz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Czas spędzony w „ Domu Myśliwego” upłynął nam szybko w miłej i przyjemnej atmosferze.

Kolejnym punktem, naszego wyjazdu było sadzenie drzew. Sadzonki jodełek, zostały wcześniej przygotowane i uczniowie z dużym zapałem zabrali się do pracy. Po wykonaniu zadania, które dało nam dużo satysfakcji i nauczyło szacunku do otaczającej przyrody, udaliśmy się na grilla. Po wysiłku fizycznym, gorące kiełbaski i kromki opiekanego chleba smakowały wybornie.

Na koniec naszego wyjazdu,  otrzymaliśmy od pana Tomasza zaproszenie na przyjazd w maju i przejście ścieżką edukacyjną przez rezerwat „ Wielki Las”. Zapewniamy, że z wielką przyjemnością wybierzemy się ponownie do lasu.

Korzystając z okazji składamy podziękowania panu Markowi Jandzie –prezesowi Koła Łowieckiego „ Rogacz” w Niechobrzu za umożliwienie uczniom naszej szkoły wejścia na teren „ Domu Myśliwego” oraz przeprowadzenia w lesie akcji sadzenia drzew.